Vana ehitusmaterjali uus väärtus – 2013 messifoorum

vana_uksVanad majad ja vanad ehitusmaterjalid, uuskasutus ja taaskasutus, ehituspärand ja säästev ehitus, traditsioonilised ehitusvõtted ja järeleproovitud ehituslahendused. Need ja teised teemad võtame arutelule ehitusmessil toimuval traditsioonilisel Ehitusala välkfoorumil. Ühesõnaga räägime vanamaterjali väärtustamisest.

Ehitusala välkfoorum messil Eesti ehitab 2013

  • Kolmapäeval, 3. aprillil kell 12:30-15:00
  • Eesti Näituste messikeskuse A-halli konverentsisaalis.
  • Loengud ja traditsiooniline vestlusring ehitusmessil.

Foorumi avab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Margus Sarmet.

Jaan Vali, Merle Kinks, Muinsuskaitseamet – ehituspärandist ja selle kaitsest

Tarmo Elvisto, Säästva Renoveerimise Infokeskus – räägib vanamatejali kasutamisest. SRIK kogub vanade majade ehitusdetaile ja ehitusmaterjale, et need taas uue otstarbe leiaksid ning meie elukeskkonda sellega rikastaksid. Ehitajatele, majaomanikele, restauraatoritele ja käsitööhuvilistele on uksi, aknaid ja ehisdetaile – SRIK vanamaterjali laos, Tallinnas, Telliskivi 60 (loomelinnaku õuel).

Kermo Jürmann, Säästvad Ehituslahendused OÜ – räägib Tallinna miljööalade puitmajade põhitüüpidest, nende lammutamistest ja arendajate survest, meie võimekusest seda vanamaterjali koguda, ladustada, seda oma ehitusobjektidel kasutada  ja edasi müüa.

Tarmo Põkka, Since Design OÜ – räägib koostöövormist vanamaterjali kogujatega, sellele lisaväärtuse andmisest ehk uuskasutusest, senistest kogemustest vanamaterjali toodeteks vormida, tootmisprotsessi iseäratustest, tulevikuväljavaadetest.

Vestlusring – peale loenguid, kella kahest kolmeni, on küsimuste-vastuste aeg ja elav jututuba – ehituspärandi ning vanade ehitusmaterjalide uuskasutuse teemal. Arutelu suunab Ehitusala seminaride korraldaja Peeter Pihlak.

  • 3. aprilli Ehitusala välkfoorumil osalemine on vaba.
    Tasuta sissepääsuks on vaja siin nimi kirja panna.

Eelregistreerimine (kuni 2. aprillini) on lõppenud.

Kirjutas Ehitusala. 19. märts 2013