Üks väike aste

Veneagne kultuuripalee

Haapsalu kultuurikeskus on ehitatud 1975 aastal. Stagnaaja pärand on riknev ja kolossaalne kultuurimaja lagunes aastate jooksul. Hoone rekonstrueeriti 2008-2011. Haapsalu linnavalitsus korraldas riigihanke, projekteerimise ja ehituse. Euroopa Regionaalarengu Fond eraldas toetuseks 33,7 miljonit krooni.

Projektist oli välja jäänud

Ligipääsetavus. Peale ehitustöö lõppu selgus, nagu ikka, et üht-teist on ununenud. Ei tulnud meelde ei tellijale, projekteerijale ega ehitajale, et see mõni trepiaste on liikumispuudega inimestele ületamatu takistus. Otsustati see asi joonde ajada tagantjärele. Haapsalu linnavalitsus leidis veel umbes tuhat eurot, riigieelarvest saadi lisaks 5690 eurot ja osteti lift.

Invalift

Invatõstuki esimene sõit koos ratastooliga lõppes poolel teel. Elektriratastooli kasutav liikumispuudega inimene sõitis lifti, piirded sulgusid, invatõstuk nõksatas ja takerdus trepiastme taha. Haapsalu kultuurikeskuse lukustatud infalifti avamiseks ja inimese väljapäästmiseks kulus poolteist tundi, kirjutab Läänlane.

Haapsalus liigub palju puudega inimesi, siin on sanatooriumid ja taastusraviasutused. Haapsalu inimesed on liikumispuudega kaaskodanike suhtes vastutulelikud ja abivalmis. Haapsalu linn on olnud puudega inimestele sõbralik koht. Mujal Eestis ei ole olukord nii hea. Kui ligipääsetav meie maa tegelikult on?

See lugu ei ole puudega inimestest!

Kirjutas Peeter. 2. juuni 2012