Tipikoolis Mustamäel

TTU_majandusteaduskond_uus_hoone

Kunagi pääses Rauakooli Kopli trammiga, aga need ajad on möödas. Mustamäe liivaväljadele rajati uus kool ja ka sellest on aega kulunud juba pool sajandit. Vahepeal on instituudist saanud ülikool ja ja TPI hoonetekompleks kasvanud TTÜ ülikoolilinnakuks. Ja see linn näeb värske välja.

Mõne päev eest anti Tallinna Tehnikaülikooli linnakus kahele teele ja peahoone uksesisele nimed. Vana raamatukogu kõrvalt läbi campuse kulgev rada on nüüd Tipi tee ja metsa ääres on Rauakooli tee. Igavene üliõpilane Juulius seisab aga nüüd omanimelisel platsil, mida varem lihtsalt peahoone lipuväljakuks kutsuti. TTÜ aadress on endiselt Ehitajate tee 5.

Kohe Tipi ringi kõrval on kaks uut hoonet – raamatukogu, uhke aadressiga Akadeemia tee 1, ning majandusteaduskonna ja sotsiaalteaduskonna õppekorpus, Akadeemia tee 3.

Ehitusala seminar Aluthermo soojusisolatsioon, hoonete õhupidavus ja säästlik ehitamine – toimub täna Akadeemia tee 3. Seminari kavas on ka ringkäik õppehoones, mida juhatavad arhitektid Katrin Tomberg-Tohter ja Päärn Volk.

Orienteerumiseks TTÜ kontaktid ja kaardivalik.

Kirjutas Peeter. 20. mai 2010

Kommenteeri