TAB 2013

tabTallinna arhitektuuribiennaali näitused on avatud kuni septembri lõpuni.

TABi kuraatorinäitus välisministeeriumi kuulsas kilukarbisaalis on avatud K-P kl 12-19, kuni 29.09. (tasuta). See on ka harukordne võimalus näha seda seni avalikkusele suletud olnud erilist ruumi, mille lagi on kaetud kilukarpidega, kuna nõukogude ajale omane materjalidepuudus sundis arhitekte otsima eriti nutikaid lahendusi. Näitusel on väljas 12 Eesti ja rahvusvahelise arhitektuuribüroo visioonid kaheteistkümne Tallinnas nõukogude ajastul ehitatud hoone kohta. Näitusele pääseb Tomomi Hayashi poolt spetsiaalselt selleks ehitatud trepi/installatsiooni kaudu otse Lauteri tänavalt.

TABi rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus on avatud Linnahalli fuajees K-P kl 12-19 kuni 29. septembrini (tasuta). TABi visioonivõistluse tööde näitus on avatud Eesti Arhitektuurimuuseumis K-P kuni 22. septembrini.

rapla-kekRapla KEK

Tallinna arhitektuuribiennaali raames korraldab Linnalabor Rapla KEKi kontorihoone näitel maa-asulate endiste keskusehoonete taaskasutamise töötoa. Töötuba juhivad üle Euroopa tuntud linnauurimise eksperdid kollektiivist Failed Architecture. Töötuba korraldatakse koostöös Eesti Arhitektuurikeskuse ja arhitektuuribürooga b210.

Rapla KEKi haldushoone projekteeris arhitekt Toomas Rein. Kaheksanurkne hoone valmis 1977. aastal.

Rapla KEKi töötuba toimub 20.-24.9.2013. Esitlus ja avalik arutelu on 24. septembril kell 18:00 Rapla KEKi hoones ja 27. septembril Tallinnas Disainiööl.

Kirjutas Ehitusala. 19. september 2013