Soovita töömeest

Täna ennelõunal heitis mu sõber võrgustikus küsimuse: “Kas kellelgi leidub mõni härra, kes huvitub vannitoa valmis ehitamisest ja plaatimisest?” Kindlasti leidub. Küsimus ei ole siiski ainult huvis, see tegija peaks ka oma tööd hästi teadma. Tundub iseenesestmõistetav? Muidugi, aga tööoskuse toonitamine ei ole mitte liig, sest hea töö tegijaid on paraku raske leida. Ja kuidas sa hindad võhivõõra käteosavust, kui sul on mahti vaid tema sõnaosavuse kuulamiseks? Võimalusi selleks ju on, aga ikka kipume tegema vigu …

Mida siis soovitada sõbrale? Esimene samm on juba hea: küsi tuttavatelt (ja ära unusta allikakriitikat). Võta aega. Kiirustamine ei tule kasuks, ära sea kiirust esmatähtsaks, vaid nõua kvaliteetset tööd. Raha ei pea ette maksma (sa ju “pandid” oma ruumi ja ostetud materjalid). Ja leping, kirjalik leping, näidised on siin – Aktiva.ee töövotuleping ja siin EAS lepingute näidised. Kui ehitad maja ja vajad enam infot, kuidas koostada korrektne ehitustööde töövõtuleping, võib olla kasuks majaehitaja ekursus Ehituslepingu sõlmimine. Ehitusettevõtja tausta tasub vaadata Majandustegevuse registris MTR. Hea töö tellimine lühidalt – soovitused, aeg, raha, leping, kvaliteet.

Soovita head töömeest. Soovita paremaid nõuandeid. http://www.facebook.com/ehitusala

Kirjutas Peeter. 19. oktoober 2010

3 kommentaari

 1. Eno Pappel Says:

  Minu soovitus on kindlasti see, et kui leiad töömehe või firma, siis palu temalt varasemate tellijate kontakte ning küsi kuidas töömees/firma sai oma tööga hakkama.

  Ei ole vaja karta, et varem töid tellinud kliendid rääkida ei taha – väga põhjalikult saab tagasisidet ning nõuandeid, kuidas selle ehitaja peaks suhtlema ja millele rohkem tähelepanu pöörata.

  Kommentaar lisatud oktoober 19th, 2010 kell 14:06

 2. Mait Lillemäe Says:

  Asjalik postitus! Omalt poolt soovitan töömeest/firmat ka googeldada. On olnud juhuseid kus MTR ja krediidiinfo on puhas, kuid reaalselt on tegemist õhumüüjatega.

  Kommentaar lisatud detsember 28th, 2010 kell 16:31

 3. Piirdeaiad Says:

  Googelda, küsi tuttavatelt.
  Rohkem julgust ka Tellijale, kui sulle ikka paras käkk kokku keeratakse siis räägi sellest ka teistele. Internetis levib sinu info kiiresti, ja et asi laimuks ei läheks peaks sul olema kirjalikku tõestusmaterjali, meilid, lepingud, fotod jne

  Kommentaar lisatud veebruar 4th, 2011 kell 7:50

Kommenteeri