Palkehituse loo litsents

Igal lool on oma algus, lõpp ja tagajärg. Pea kolm aastat tagasi, 14. juunil 2009, kirjutasin Ehitusala blogis jutujupi Palkehituse koolitus. Sellest, kuidas Vabaõhumuuseumis rahvusliku ehituse head tava au sees hoitakse ja käsitöötraditsioone huvilistele ette näidatakse.

Kuidas ma ise sellele koolitusele kõrvaltvaatajaks sattusin, on omaette pikem lugu. Lühidalt öeldes käisid toredad inimesed Vabaõhumuuseumist kolmekesi kahel Ehitusala seminaril ja siis kutsusid mind vastu – palkmaja kursusele.

Aastatetaguse blogiposti lisaks on loo juures pildid ja videoklipp, mille ma toona oma seebikarbiga Rocca al Mares üles võtsin ning veebi riputasin. Pildimaterjal on praegugi näha Picasa Ehitusala pildialbumis ja YouTube Ehitusala profiili lehel.

Aga nüüd – täna õhtul – tuli üllatav tagasiside juutuubist! “Dear Ehitusala,” kirjutab no_reply@youtube.com, “Your video, Palkehituse koolitus 2009 Vabaõhumuuseumis, may have content that is owned or licensed by UMG and IODA.” … Hoiatus jätkus veel mõnel real.

Guugeldades UMG ja IODA mõtlen, et mis siis nüüd juhtus? Oli see kurikuulsa ACTA valvas silm või anonüümse hoiataja terav näpp?

Kirjutas Ehitusala. 13. märts 2012