Ökomäss 2013

ökomäss-2013Ökomäss toimub 20.-22. septembril Tallinnas – Telliskivi loomelinnakus, Telliskivi 60A. Ühistranspordiga kohale – tramm 1 ja 2, Telliskivi peatusest on paarsada meetrit.

* * * * *

Kolmas Ökomäss on kultuuri ja keskkonna kohtumispaik
PRESSITEADE, 17. september 2013

Selle nädala reedest pühapäevani toimuv kolmas Ökomäss pakub oskusteavet ja temaatilist meelelahutust kõigile, kes tunnevad huvi keskkonna- ja kultuuriteadliku ehitamise vastu. Ürituse raames kuulutatakse välja eterniidile püstitatava mälestusmärgi kavandi võistluse võitja. Traditsiooniliseks saanud perefestival kuulub sel aastal nii Kultuuripärandiaasta kui ka Keskkonnahariduse programmidesse. Sissepääs üritusele on tasuta.

Ürituse koordinaatori, Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja Tarmo Elvisto sõnul on ürituse üheks eesmärgiks inspireerida inimesi astuma konkreetseid samme parema elukeskkonna nimel.

„Keskkond, kus me elame, mõjutab oluliselt nii meie tervist kui ka enesetunnet palju laiemas mõttes. Ning selle keskkonna loomine on paljuski meie enda kätes. Ökomäss jagab ühelt poolt soovijatele õpetust, kuidas saab ruumi enda ümber palju sõbralikumaks ümber kujundada, teiselt poolt aga loodame tõmmata palju rohkem tähelepanu öko- ja säästlikkuse teemadele laiemas plaanis,“ rääkis Elvisto.

Ökomäss algab 20. septembril kell 10 seminariga “Hoonete energiatõhusus hoides kultuuri ja keskkonda”, kus käsitletakse viimase aja ökoehituse ja energiasäästu värskeid uuringuid, mis on teostatud nii Eesti kui ka teiste Läänemere äärsete riikide erialaspetsialistide poolt. Kell 15 avab perefestivali pidulikult keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Kokku toimub kolme päeva jooksul kümneid koolitusi ning õpitubasid nii täiskasvanutele kui lastele, lisaks ulatuslik kultuuriprogramm, kuhu kuuluvad filmide linastused, näitused ja installatsioonid. Ürituse kava leiab veebilehelt ecomess.eu.

22. septembril kell 14 kuulutatakse välja Eesti Vabaõhumuuseumi poolt korraldatud eterniidile püstitatava mäletustemärgi kavandi võitsluse võitja. Võitjat premeeritakse 200 eurose auhinnarahaga ning tema kavandi järgi valmib mälestusmärk, mis püstitatakse Eesti Vabaõhumuuseumisse kavandatava kolhoosielamu asukohale.

Ökomässu korraldajad on Säästva Renoveerimise Infokeskus ja Eesti Vabaõhumuuseum.

* * * * *

Ökomäss Facebookis ja Ehitusala nupp..

Kirjutas Ehitusala. 19. september 2013