Lõngakarp ja Põrsakeste maja

Ehitusuudiseid Hiinast, Austraaliast ja koduvabariigist.

Tallinnas, aastavahetusel, Aasta ehitaja tiitli üleandmisel, puhus majandus- ja kommunikatsiooniminister otse kõnepuldist: “Eesti majandus ei ole enam põrsakese ehitatud põhumaja, mille saab ühe hingetõmbega pikali puhuda …”. Kõnepult asus värskelt varisenud Solarise keskuse katuse all ja auhinnasaaja oli, väärikas mees, aga ikka samast, Solarise ehitanud firmast. Elu võllahuumor.

paviljonHiinas. Nädal tagasi avas meie välisminister, Eesti majanduse toetuseks, 60-miljonilise põrsakeste maja, Shanghai EXPO maailmanäitusel. Eestlaste juhtimisel, hiinlaste nobedate näppude poolt püstitatud, ilus värviline Eesti paviljon, hellitusnimega Lõngakarp, peab püsima sügiseni. Paviljoni täidavad värvilised põrsad. Kus’sa muidu ikka nalja saad, kui ise ei tee.

Austraaliast saabus täna Eestisse kogenud põhuehitaja Frank Thomas. Kauget külalist ei võõrusta ei välis- ega majandusminister, vaid ikka sõbrad loodusehitajad – Säästvad Ehituslahendused. Koos külastavad nad renoveeritud maju ja kortereid Tallinnas ning osalevad Järvamaal kuivkäimla ehitusel.

Saksamaal, Sieben Lindeni ökokulas toimus aprillis põhumaja ehituse seminar ja suurem ühisehitamine. Rahvusvahelises seltskonnas osales Savikodu mees Knut Klais, kes plaanib nüüd oma ökoehituse kogemusi jagada suvistel talgutel ja koolitustel Eestis.

Lõpetuseks optimistlik tsitaat ministrilt, ikka samast lõigust: “… Kuigi tõesti, põhumaju ehitavad mõned siiani, on olukord hoolimata levinud pessimismist kindlam kui kuus-seitse aastat tagasi.”

Kirjutas Peeter. 6. mai 2010

Kommenteeri