Katuse puhastamine lumest – uued nipid

Lume eemaldamine katuselt on vajalik. Kuidas lumi katuselt alla saada, kui lund ja jääd on liiga palju ja lumekoristajatel tööd veelgi rohkem? Õiged riistad on lumetõrjel suureks abiks.

Uued tööriistad, katustelt lumekoorma eemaldamiseks, on arendatud Soomes. Lumerohkel talvel on nutikad leiutajad loonud kaks seadeldist, mis toimivad lihtsa juustuhöövli põhimõttel ja kukutavad lumeraskuse kerge vaevaga.

Mõlemad lumelibistajad on värskelt patenteeritud ja alustatud tootmist. Nimed ja hinnad on samuti olemas – Kare Kaappari maksab 120 € ja Lumitapio saab tellida 89 € eest. Vahendeid on hea kasutada viilkatusel, karekaapparit saab upitada nii katuselt kui maast ja lumitapio sobib ka tasakatusele.

Vaata oma silmaga: soomekeelne uudisvideo (2 min).

Lumelapatsi, lumereha või katusekaapija võib valmistada ka ise. Lihtsamat sorti töövahendi meisterdamiseks on vaja pikka ja kerget toru, tükike ehitusplaati, libedat kilet ja käteosavust (kui viimast ei ole käepärast, piisab heast pealehakkamisest :-)).

Katus puhtaks, lumi hange!

Kirjutas Peeter. 7. jaanuar 2011

3 kommentaari

 1. Ehitusala Says:

  Ameerikas … snowcutter.com ja avalanche-snow.com

  Kommentaar lisatud jaanuar 9th, 2011 kell 0:09

 2. Ehitusala Says:

  Viljandi mees tegi töörista valmis – Hangehävitaja Lumenuga

  Kommentaar lisatud jaanuar 14th, 2011 kell 15:24

 3. Piirdeaiad Says:

  Lisaks katustele on selle aasta lumerohke talv lõhkunud ka piirdeaedu. Paljudes kohtades on kopajuhid lumehanged vastu piirdeaedu lükanud lõhkudes sellega aiad

  Kommentaar lisatud veebruar 4th, 2011 kell 7:36

Kommenteeri