Iseehitaja ee

Iseehitaja Auh AusKui internetis surfates mõni huvitav või naljakas asi silma jääb, tasub seda ikka teistega jagada. Nii teengi ja täiendan nähtut omalt poolt kommentaaridega. Leidsin nimelt Ise Ehitaja.

Iseehitaja.ee on kahe päevaga valminud veebileht, mille tegijad nimetavad end tagasihoidlikult “IseEhitaja meeskonnaks” ja oma ettevõtmist “nõuandeveebiks”. Iseehitaja sündis otse garaazis, nädalavahetusel toimunud startup käivitamise üritusel Garage48.

Mida see leht sisaldab? Vaatame, kas sellest võiks ka oma maja ehitajale või korteri remontijale kasu kerkida? Meelespead: “IseEhitaja.ee aitab teid, kui olete oma kodu ehitamas või renoveerimas. … kiirelt, efektiivselt ja õigesti”. Tüüpeelarved: “Ära mine lõhki! Kasuta allolevaid kalkulaatoreid, et koostada oma ehitustööks lihtsalt ja kiirelt eelarve”. Need on lööklaused.

Sisu, jah? Sisu täiteks on elamu ruumide loetelu ja tegevuste nimekiri. Köök, elutuba, saun, vannituba, garaaz, esik. Sellega asi kahjuks piirdub, põhjalikuma sisu tootmine on ilmselt jäetud veebilehe tulevastele valdajatele-haldajatele, sest …

Selgub, et leht on müügis. Kampaania: “Mis tegelikult toimub? Meie teeme ära, müüme maha, aga sina saad selle eest raha!” Hmm, või niimoodi? Nädalavahetusega püsti pandud startupi järgmine siht on osta.ee-s nädalaga hea hind ja ostja leida. Osta!

Kes tegi? Kontakt: “Kust meid leida ja kuidas kätte saada?” Kahjuks on Iseehitaja anonüümne. Kontaktandmete asemel laiub “Avalda arvamust”. Seda ma just praegu teengi.

Mis veel? Blog, Facebook, Twitter, Flickr, Gmail, videoklipid, bännerireklaam, kommenteerimisvõimalus, loosimine … kõik olemas. Lehe vorm on meeldivalt tänapäevane ja kasutajale suunatud. Sisu on siiski pühendatud peamiselt veebilehe müügile, aga mitte ehitamisele.

Kummaline kokkusattumus, vaatasin just hiljuti, et iseehitaja domeen on veel vaba, samuti gmail. Mul ei olnud selle järele sügavat vajadust, lihtsalt uudistasin. Ja ega head nimed veel otsa lõppenud ei ole. Ee domeenimüüjatel on rasked hinnad juba välja pakutud. Ja üks suupärane sõna on jälle punkt-ee lõpu saanud. Ehitusala rõõmustab, kui häid ehituse lehti juurde kasvab.

Iseehitaja veebileht on ju täitsa hea algatus. Nii lihtne lahendus, et võiks nimetada peaaegu geniaalseks. Suurepärane idee, suupärane nimi, silmasõbralik disain, veebileht mõnus vaadata. Sotsiaalmeedia lüngad täidetud eeskujulikult. Kui nüüd lehele ka asjaliku ja uueneva sisu saab, milleks on kindlasti vaja kogemustega tegijaid, siis võib loota ka klientide usaldusepanga loomisele. Sealt edasi on veel väike samm, et konkureerida samas iseehitajate info kategoorias juba mõnda aega toimetava Majaehitaja veebiga, millest Ehitusala blogis varemgi räägitud.

Hea tahtmise korral võib igast garaazilehest saada rockstaar. Jaksu üritajatele.

Kirjutas Peeter. 22. aprill 2010

4 kommentaari

 1. IseEhitaja.ee Says:

  Suured tänud tutvumast ja kommentaaride eest. Ootame ka nii kasutajaid kui ehituseksperte veebi kommenteerima ja oma näpunäiteid jagama!

  Jõudu,
  IseEhitaja meeskond

  Kommentaar lisatud aprill 22nd, 2010 kell 17:41

 2. Eno Pappel Says:

  Selline algatus on kindlasti hea.

  Mis aga puudutab seda, et lehe äriline idee on reklaami müük, siis täna ei ole see piisav, et äri käima saada. Reklaami saab müüa kui külastatavus on väga suur. Selleks, et saada lehele külastajaid, peab looma hea sisu või hea teenuse. Sisu loomine võtab aega veelkord aega.

  Kahe päeva töö kohta, muidugi väga hea tulemus.

  Kommentaar lisatud aprill 23rd, 2010 kell 8:18

 3. Piirdeaiad Says:

  Ilus algus aga paistab, et hakkab vaikseks jääma.

  Kommentaar lisatud veebruar 10th, 2011 kell 7:58

 4. Ehitusala Says:

  Jah, peale müügi-sigi-migri, see leht hääbus. Tegemise rõõmust piisas.

  Kommentaar lisatud veebruar 10th, 2011 kell 8:36

Kommenteeri