Fassaadi- ja katusepäev 4.2.2009


Katus ja fassaadVälispiirete soojustamine, fassaadikatted, katusekatted, katusetarvikud, isolatsioon.

10:00-11:45 Fassaadide hingamine.
Fassaadide soojustamine.
Alar Piirfeld, Tarmatrade OÜ

12:15-13:45 Lamekatuste projekteerimine ja ehitamine arenenud riikides. Levinumad vead hoone piirdetarindite ehitamisel Eestis.
Alo Karu, tehnikamagister, lamekatuste spetsialist

13:45-14:15 Katuserennid ja katusetrapid
Raivo Pihelgas, ACO Nordic OÜ

  • Seminar toimus kolmapäeval, 4. veebruaril 2009, IT Kolledzis, Raja 4C, Tallinn. Vaata asukohta.
    Troll 3 – Keemia peatus. Buss 23 – Raja peatus. Auto parkimine on IT Kolledzi juures tasuta.

Lektorid:

Alar Piirfeld on mees, kes julgeb rääkida fassaadide hingamisest. Tal on selgehäälne kõneviis, kindel oma arvamus ja temaga on raske mitte nõustuda. Fassaadide “hingeelu” ja fassaadide “hingeõhk” on tema teemad nii teoorias kui praktikas. Alar on fassaadidest lugenud tudengitele pikki tunde ja kirjutanud ehitusfoorumis pikki poognaid. Oma igapäevast leiba teenib ta – üllatus, üllatus – fassaadi- ja katusematerjalide keskel. Fassaadievangelisti tiitel on omal kohal, kui lektoriks on Alar Piirfeld.

Alo Karu elutööks on katused. Ta on katuseid ehitanud ja ehitamist valvanud, katustest kirjutanud ja katuseid pildistanud. Ta ei soovi nimetada end eksperdiks vaid piirdub lamekatuste spetsialisti ja tehnikamagistri tagasihoidliku tiitliga. Üks tema õppejõude on öelnud, et Alo lihtsalt ei lepi pinnapealsega, teda huvitab sügavam sisu – seda ka katusel. Ehitajad, kes laotanud katuseid rohkem kui ühe korra teavad, et lamekatuste ekspertiis ja järelevalve – selle ala tegija on Alo Karu.

Raivo Pihelgas on ACO Nordic ehitiste kuivendustehnoloogia spetsialist.
ACO vesimõtlemine: Kui ehitajad, insenerid ja arhitektid huvituvad tänapäevasest kanalkuivendusest, on majanduslik kasu ja kestvus vaid üks osa selle põhjustest. Võimalus rajada katkestatud tasapindu ja imponeerida ruumilahendusega, on selleks kasutatavate meetodite valikut sootuks laiendanud. Vee ärajuhtimine on saanud arhitektuuri lahutamatuks osaks.

Kirjutas Ehitusala. 25. jaanuar 2009